1) Na co zwracać uwagę przy wyborze kierunku?
Przy wyborze kierunku warto kierować się po pierwsze własnymi zainteresowaniami oraz tym, jak mogą one być dalej rozwijane na studiach? W zależności od tego, jaki kierunek wybierzesz, będziesz realizować określony „zestaw” przedmiotów. Każdy z kierunków charakteryzuje się innym „zestawem” kursów. Dlatego dobór odpowiedniego kierunku zależy od odpowiedzi na pytanie, jaki „zestaw” jest dla rozwoju Twoich zainteresowań najbardziej adekwatny? Wprawdzie kierunek może zostać zmieniony w czasie trwania studiów, niemniej jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest podjęcie odpowiedniej decyzji już na etapie rekrutacji.
Nasz kierunek jest wynikiem szeroko zakrojonych analiz w zakresie zapotrzebowania pracodawców na umiejętności praktyczne, dlatego obok przedmiotów typowo ekonomicznych i finansowych, oferujemy również przedmioty, które mają rozwijać samodzielność decyzyjną oraz współpracę w grupie. Są to kompetencje potrzebne zarówno w przedsiębiorstwach, jak również w instytucjach takich jak administracja publiczna czy też instytucje społeczne.
2) Czym są kompetencje przedsiębiorcze i analityczne?
Definicja kompetencji jest dość szeroka, ale zawsze odnosi się do wiedzy i umiejętności oraz do doświadczenia w danym obszarze. W przypadku kompetencji przedsiębiorczych, które są doskonalone na naszym kierunku, mamy na myśli szeroką wiedzę biznesową oraz umiejętność praktycznego tworzenia i wdrażania nowych rozwiązań. Jeśli chcesz rozwinąć swoje kompetencje przedsiębiorcze, to nasz kierunek studiów jest właśnie dla Ciebie.
Z kolei kompetencje analityczne to zestaw wiedzy i umiejętności, które pozwolą Ci na krytyczną analizę faktów oraz formułowanie odpowiednich wniosków zarówno w odniesieniu do otoczenia gospodarczego, jak również społecznego. Nauczysz się, jak identyfikować problemy, definiować cele i podejmować decyzje biznesowe.
3) Dlaczego warto wybrać studia na kierunku o profilu praktycznym?
Po pierwsze, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie przedmioty są oferowane na studiach o profilu praktycznym? Po drugie, jakie doświadczenie mają wykładowcy prowadzący zajęcia na tym kierunku? Po trzecie, czy zajęcia będą prowadzone we współpracy z praktykami? Naszą ambicją było stworzenie innowacyjnego kierunku studiów, tzn. takiego, który w jak największym stopniu będzie się skupiał na pracy własnej studenta i na rozwoju jego umiejętności praktycznych. Poza tym, nasi wykładowcy są wysokokwalifikowanymi specjalistami posiadającymi doświadczenie biznesowe, zdobyte w ramach projektów realizowanych we współpracy z biznesem, o czym możecie się przekonać oglądając filmy, które zamieściliśmy na stronie kierunku, a także na facebooku.