Dr Izabela Czaja

Doktor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki w Katedrze Katedrze Przedsiębiorczości i Innowacji. Jest członkiem PTE oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia J. Schumpetera.  Zainteresowania naukowe i badawcze obejmują obszary związane z tematyką działalności gospodarczej jak: przedsiębiorczość indywidualna i organizacyjna, przedsiębiorczość uniwersytecka, ekonomia ewolucyjna, mikroekonomia, historia myśli ekonomicznej, prawne i podatkowe uwarunkowania prowadzenia działalności gospodarczej, modelowanie rozwoju małej i średniej firmy, innowacje, innowatyka, międzynarodowe stosunki gospodarcze, dynamika rozwoju sektora prywatnego, sektor MŚP w Polsce i na świecie. Jest członkiem zespołu badawczego RID pracującego nad zmianami na rynku pracy wywołanymi automatyzacją, robotyzacją i kobotyzacją procesów produkcyjnych (Industry 4.0).

Publikacje

Prof. UEK dr hab. Danuta Kabat-Rudnicka

Profesor w Katedrze Polityki Ekonomicznej i Programowania Rozwoju. Politolog, prawnik i ekonomista. Specjalizuje się w zagadnieniach międzynarodowych, europejskich i krajowych; prawnych i politycznych, teoretycznych i praktycznych. Absolwentka studiów krajowych i zagranicznych. Autorka dwóch monografii: “Zasada federalna a integracja ponadnarodowa. Unia Europejska między federalizmem dualistycznym a kooperatywnym” (2010) oraz “Konstytucjonalizacja Unii Europejskiej a sądownictwo konstytucyjne – wielopoziomowa współpraca czy rywalizacja (2016).

Publikacje

Dr Małgorzata Kosała

Adiunkt w Katedrze Przedsiębiorczości i Innowacji. Badania i zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki przedsiębiorczości i innowacyjności, w tym: kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży, kreatywność w organizacjach, procesy innowacyjne, tworzenie potencjału innowacyjnego organizacji i zarządzanie innowacjami, wspieranie innowacyjności MSP. Jest wykonawcą projektu Małopolska Chmura Edukacyjna w  ramach panelu „Przedsiębiorczość” (w latach 2013-obecnie). Jest członkiem Komitetu Głównego i Okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości oraz Rady Naukowej przy rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 

Publikacje

Prof. UEK dr hab. Joanna Kudełko

Kierownik Katedry Polityki Ekonomicznej i Programowania Rozwoju. Jej zainteresowania naukowe i badawcze związane są z zagadnieniami rozwoju społeczno-gospodarczego, polityki gospodarczej, w tym polityki regionalnej i lokalnej. Uczestniczy w realizacji projektów krajowych i międzynarodowych dotyczących nowoczesnej edukacji na studiach wyższych, innowacyjnego rozwoju krajów i regionów, kształtowania umiejętności przedsiębiorczych. Współpracuje z przedstawicielami biznesu, instytucji społecznych i jednostek administracji publicznej w zakresie badań naukowych oraz realizacji procesu kształcenia studentów. 

Publikacje

Dr Tomasz Kusio

Adiunkt w Katedrze Polityki Ekonomicznej i Programowania Rozwoju. Jest autorem i współautorem ponad 100 publikacji, w tym w wysoko-punktowanych wydawnictwach i czasopismach naukowych. Jest członkiem międzynarodowych organizacji działających na rzecz wspierania innowacyjności m.in. w sektorze szkolnictwa wyższego. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na innowacyjności i programowaniu rozwoju organizacji biznesowych, publicznych oraz non-profit, a także na badaniu kapitału społecznego, w tym głównie znaczeniu interesariuszy oraz relacjach międzyorganizacyjnych. Poza zainteresowaniami badawczymi zajmuje się od ponad 15 lat koordynacją i realizacją projektów innowacyjnych krajowych i międzynarodowych, finansowanych z funduszy UE.

Publikacje

Dr Zbigniew Michalik

Adiunkt w Katedrze Przedsiębiorczości i Innowacji. Zainteresowania naukowe: przedsiębiorczość, zarządzanie strategiczne, konkurencyjność przedsiębiorstw. Jest członkiem Komitetu Głównego i Okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości oraz międzynarodowych organizacji naukowych, np. European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB).

Publikacje 

Mgr inż. Jarosław Pawlik

Asystent w Katedrze Przedsiębiorczości i Innowacji. Jego zainteresowania naukowe obejmują szeroko rozumiany marketing, w szczególności media społecznościowe, a także handel elektroniczny. Doświadczenie zawodowe zdobywał w działach sprzedaży i marketingu firmy konsultingowej, agencji kreatywnej oraz pracując z opartą o AI platformą marketing automation dla e-commerce. Redaktor marketingowego portalu Medialna Perspektywa, członek Polskiego Towarzystwa Towaroznawczego oraz współopiekun Koła Naukowego Laboratorium Przyszłości FutureLAB UEK. Współorganizator międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu „Innowacje w nauce i praktyce”. Laureat Studenckiej Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii.

Publikacje 

Dr Marcin J. Piątkowski

Adiunkt w Katedrze Przedsiębiorczości i Innowacji, doktor nauk ekonomicznych. Autor publikacji naukowych z zakresu przedsiębiorczości, innowacji, konkurencyjności i rozwoju firm oraz funduszy europejskich. Jego zainteresowania obejmują także aspekty związane z zagadnieniem Przemysłu 4.0 oraz gospodarki cyfrowej. Jest certyfikowanym tutorem akademickim oraz współtworzy Program UEK Honours „WISE”. Był uczestnikiem projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Mistrzowie Dydaktyki” w latach 2018-2022, a obecnie koordynuje projekt „Science-Up” zlecony do realizacji przez MEiN. Sprawuje funkcję eksperta w krajowych i regionalnych programach operacyjnych funduszy europejskich oraz programach pomocowych od 2016 roku. Szkoleniowiec w projektach wspierających przedsiębiorczość i zakładanie własnej działalności gospodarczej. Członek Rady Instytutu Ekonomii w UEK. Wchodzi w skład Komitetu Okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości, a także sprawuje opiekę nad Kołem Naukowym Przedsiębiorczości i Innowacji. Był wykonawcą projektu badawczego dla Comarch S.A., a także uczestnikiem licznych staży dydaktycznych w ramach programu Erasmus+. Prowadzi gościnne wykłady na uczelniach zagranicznych.
Więcej informacji: https://piatkowski.uek.krakow.pl/

Publikacje

Dr Kinga Szmigiel

Adiunkt w Katedrze Polityki Ekonomicznej i Programowania Rozwoju. jej zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół kwestii innowacyjności i polityki gospodarczej, np. Narodowe i Regionalne Systemy Innowacji, procesy innowacyjne i zarządzanie nimi, wspieranie innowacji, start-upy. Jest certyfikowanym tutorem akademickim oraz uczestnikiem projektu „Mistrzowie Dydaktyki”.

Publikacje 

Mgr Justyna Tomala

Asystentka w Katedrze Przedsiębiorczości i Innowacji. Jej zainteresowania naukowe obejmują zrównoważony rozwój, ekoinnowacje, ekonomię rozwoju, ekonomię i przedsiębiorczość społeczną, międzynarodowe rynki surowcowe oraz zjawisko klątwy surowcowej. Jest wykonawcą międzynarodowego projektu „STEPup – Strengthening innovative social entrepreneurship practices for disruptive business settings in Thailand and Myanmar” oraz członkiem zespołu projektowego Młodzieżowy Uniwersytet Ekonomiczny. Jest wolontariuszką i edukatorką Polskiej Akcji Humanitarnej w zakresie ekonomii rozwoju i pomocy humanitarnej, a także zwalczania szkodliwych stereotypów o Globalnym Południu. Angażuje się również w działania Zupy na Plantach i projekty społeczne UEK.

Publikacje

Prof. UEK dr hab. Maria Urbaniec

Kierownik Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji. Wykształcenie akademickie oraz doktorat zdobyła w Niemczech. Specjalizuje się w tematyce przedsiębiorczości, ekoinnowacji i zrównoważonego rozwoju. Jest członkiem międzynarodowych organizacji naukowych, np. European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB), European Academy of Management (EURAM). Jest certyfikowanym menedżerem projektów (Certified Project Manager IPMA Level C). Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji krajowych i międzynarodowych projektów badawczych i edukacyjnych. Jest także członkiem Małopolskiej Rady Innowacji, certyfikowanym tutorem akademickim oraz uczestnikiem programu “Mistrzowie Dydaktyki”.

Publikacje

Mgr Karol Wałachowski

Asystent w Katedrze Polityki ekonomicznej i Programowania Rozwoju. Jego zainteresowania obejmują wszystko co związane z rozwojem miast i polityką gospodarczą. Jest aktywnym popularyzatorem wiedzy jako ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, prowadząc największy w Polsce podcast dotyczący miast – „Międzymiastowo”. Doradza instytucjom publicznym, mając w swoim CV m.in. Ministerstwo Rozwoju, Polską Organizację Turystyczną czy Jednostki Samorządu Terytorialnego. 

Publikacje

Prof. UEK dr hab. Dariusz Żmija

Profesor w Katedrze Polityki Ekonomicznej i Programowania Rozwoju. Prowadzi prace badawcze związane z polityką społeczno-gospodarczą państwa, ze szczególnym uwzględnieniem polityki regionalnej i lokalnej, polityki rolnej i rozwoju obszarów wiejskich, a także czwartej rewolucji przemysłowej. Swoje kompetencje rozwija w interdyscyplinarnym środowisku badawczym. Jest autorem lub współautorem wielu publikacji naukowych wydanych w uznanych krajowych i zagranicznych wydawnictwach. Wykonawca krajowych i międzynarodowych projektów badawczych realizowanych m.in. w ramach Programu Horyzont 2020, Erasmus+ oraz programów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Publikacje

Dr Agnieszka Żur

Adiunkt w Katedrze Przedsiębiorczości i Innowacji oraz dyrektor programu Executive MBA w Krakowskiej Szkole Biznesu. Pasjonatka edukacji. Autorka programów kursów akademickich, kursów online, projektów oraz publikacji z zakresu przedsiębiorczości organizacyjnej, przedsiębiorczości społecznej oraz edukacji na wyższych uczelniach. Certyfikowana trenerka oraz tutor akademicki, mówczyni TEDx, developer kursów MOOC. Laureatka International Teaching Innovation and Entrepreneurship Excellence International Awards 2018. 

Publikacje